Proč jsem musel říct Ano?

S mým levičáckým švagrem jsme vedli plamennou debatu při volbě prezidenta. Sem tam ještě vzplála při jmenování Zemanovy vlády nebo zatýkání bla bla kdo ví koho všeho. Nedoufal jsem, že se ani nenadějeme a oheň bude na střeše znovu.

Aspoň jsem si to myslel, když zazněla otázka: „Tak co, Miri, koho budeš volit?“ Na odpověď jsem šel od lesa a začal jsem postupně vylučovat. A hlavně strany.

Modrý pták jde první na porážku. Už to ani není ten dávný pták svobody, ale pták Twitter, který na nás na ulicích pípá, že volí pravici. Petrovo pravička toho určitě moc nedělala. Ještě aby, když má doma Janu s tak pěkným platem, který si vysloužila za „oddanou práci“ – to byl zpětně asi nejlepší vtípek od Péti. Ten vtip, kdy na konci úsměv ztuhne a začne se zvedat kufr. Zkrátka platit si královsky milenku a ještě si myslet, že se to smí,  to je moc i na mě.
Rád bych místo prázdného a nic neříkajícího „volím pravici“ viděl na billboardech věty, které dokazují, že jejich práceza něco stála, že se můžou chlubit prací na ministerstvu zemědělství, životního prostředí, průmyslu a obchodu, chvíli dopravy a obrany. Světlo na konci tunelu jsem viděl na ministerstvu spravedlnosti v panu Pospíšilovi a pak hlavně v panu Blažkovi. Ani tak můj hlas ODS ze dna pomáhat nebude.

Moje TOP naděje z roku 2010 se rozplývala a rozplývala, až z ní nezbylo nic. Kultura, zdravotnictví, finance, práce a sociální věci – ministerstva, kde volebnímu mottu „víc než si myslíte“ dali ministři nový rozměr. Jednoduše jsem čekal „víc než jsem si myslel“ nebo aspoň něco, kdy kde  bych mohl říct, že jsem rád, jaký volební lístek jsem vhodil. Bohužel přišlo jen zklamání. Světlou stranu jsem viděl  v  osobnosti  Karla na ministerstvu zahraničí. To ale bohužel nestačí k vyvážení všeho ostatního.

VV ať táhnou, odkud přišli!

Na VV navazuje Úsvit, Pitomio a s ním lídr v našem kraji – Vítek Bártojc. Program mají krásný, ale Vítek byl ve sněmovně taky krásný. Až moc!

Zemanovci jsou odraz všeho, co mi vadí na Zemanovi. Jeho arogantní, nadřazené chování i neúcta k ostatním to všechno ztělesňují. Ač je jejich program skutečně parádní, prosazují ho lidé, kteří u mě vyvolávají naprostou nedůvěru a tak parádní už zdaleka nejsou. Můj hlas neuvidí, stejně jako ho neviděl jejich čestný předseda. Škoda, že nemůžu volit v královéhradeckém kraji, moc rád bych podpořil Daniela Hůlku, aby nám konečně opravdu někdo za řečnickým pultíkem zpíval.

Komanči jsou supr strana, ale pro jiné století nebo jinou planetu.

Nečasova vláda už nějaký čas dávala jeden důvod za druhým, proč je nevolit. Podívejme, jak je z toho v rozletu Sobotka! Má neuvěřitelnou schopnost mluvit neurčitá h**a, dokud ho někdo nezastaví. Plánuje vládnout s Komunisty (i když se tomu říká menšinová vláda s podporou). Jejich "dobře fungující stát" tu nebyl, když vládli, tak proč by tu měl být najednou teď? Všechno špatně!

Tím končí výčet mnou nevolitelných stran a začíná výběr stran, kde jsem aspoň trochu váhal. Malinkaté straničky nechám ještě nějaký čas růst mimo mou pozornost.Bystrý čtenář ví, že z větších stran zbývají, dejme tomu, tři strany  - Zelení, Křesťanská a ANO. Protože žádná strana nemá špatný program (ještě aby měla, když chce hlasy), musím vybrat podle jiných kritérií.

Zelení i KDU ve sněmovně zkoušeli ukázat, co umí. Měli podporu mnoha známých lidí, nemám zásadní důvod, proč je nevolit, jenže mi u nich schází ten pocit, že bych chtěl, aby o mně tihle lidé rozhodovali.

Aspoň trocha onoho pocitu se dostavuje se stranou ANO a jejími představiteli. Prostě se mi líbí představa, že o mně rozhoduje někdo, kdo se může chlubit svou prací, stát si za ní, za svým rozhodnutím a umět vše vysvětlit. Chtěl bych, aby vládl někdo se zkušenostmi získanými prací, která je za ním vidět. Rozhodně ne se zkušenostmi odkoukanými ve sněmovně a sněmovním zákulisí.Odpovídám švagrovi ANO! Bojím se ale, protože v ně vkládám moji důvěru i značnou naději. Snad mě nezklamou a budu si moci říct, že jsem rád, jaký hlas jsem vhodil.

Čekám řežbu v komentářích! Doufám, že se tam serveme a servete!

Líbí se Vám tento příspěvek?

Udělejte autorovi radost a přispějte komentářem nebo o něm dejte vědět i ostatním.